Як підібрати ортопедичне взуття

Дата: 14.02.2017 Переглядів: 3815 Коментарі: 0

Як підібрати ортопедичне взуття?

НА ЩО ПОТРІБНО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПІД ПІДБОРУ ОРТОПЕДИЧНОГО ВЗУТТЯ ДЛЯ СВОЄЇ МАЛЮКИ. Перш за все, необхідно розуміти, що ортопедичне взуття призначається лікарем. Багато батьків побачивши плоскостопість у дитини, відразу йдуть і купують ортопедичне взуття, не розуміючи, як воно вплине на стопу дитини. Носіння дитиною неякісного взуття стає причиною викривлення пальчиків, формування неправильного склепіння стопи та розвитку плоскостопості. А ця недуга негативно позначається на стані опорно-рухового апарату: страждають зв'язки стоп, колінні суглоби і навіть хребет. Попередити ці проблеми здатне правильно підібране якісне взуття.    

П'ять практичних порад

  1. КАБЛУК І ПІДІШВА

Підбираючи туфлі чи сандалії, приділіть увагу підошві. Вона повинна бути легкою, гнучкою і в той же час зберігати жорсткість в області склепінь і частини п'яти, гнути вона повинна тільки на рівні плюснефалангових суглобів, коли малюк одягне її на ніжку.  Жорсткість потрібна для запобігання зайвим рухам у сторони. Однак не перестарайтеся: «дубова» підошва — не найкращий вибір. При легкому зусиллі підошва повинна гнутися в ділянці шкарпетки, по лінії плюснефалангових суглобів. Вибираючи зимове взуття, дивіться, щоб підошва не ковзала і була стійкою. Каблук у взутті потрібен. У цьому він має бути високим: кращим показником вважається 1/15 довжини стопи, тобто. для дитячого взуття 0,8 см-1,5 см заввишки. Носіння взуття з підборами покращує поставу, надає дитині стійкості під час ходьби, зміцнює м'язові волокна спини та нижніх кінцівок. Для профілактики плоскостопості в дитячому взутті часто використовується скошений каблучок. каблук Томаса.

  1. НОСОК І П'ЯТКА

Зона носіння в дитячих черевиках має бути просторою. Оптимальна форма носіння дитячого взуття — закруглена, а найкраще анатомічно повторює форму стопи, тобто. найдальша точка від п'яти у взутті   - в районі великого пальця. У правильному взутті має бути жорсткий задник, не обов'язково високий. Для перевірки жорсткості задньої стінки взуття натисніть на неї. Якщо на заднику з'являються вм'ятини, купувати це взуття не варто. Якщо задник м'який, п'ята може зміщуватися у взутті всередину або назовні, що може призвести до небажаних наслідків — до вивихів і болючих відчуттів, а також веде до неправильного формування стопи. Зсередини задник повинен бути покритий м'якою тканиною або шкірою без грубих швів, через які на ніжній шкірі дитини можуть з'явитися мозолі.

  1. МАТЕРІАЛ

Обов'язково приділяйте увагу матеріалу, з якого виготовлено те чи інше взуття. Якісне взуття має бути виготовлене з високоякісної натуральної шкіри, товщиною 1,4-1,6 мм. Натуральна шкіра «дихає», тобто. пропускає повітря, вбирає та віддає вологу. Також шкіра має еластичність. Не допускається використання ненатуральних матеріалів та всередині взуття. Як підкладковий матеріал може бути натуральна тонка шкіра, фліс, натуральне хутро. В Україні дитяче взуття підлягає обов'язковій сертифікації. Відповідно до вимог держави дитяче взуття виготовляється лише з натуральних матеріалів (шкіра, бавовна, каучук). Виготовляти основні деталі дитячого взуття зі шкірозамінників не допускається!

  1. РОЗМІР

Взуття для дітей має підбиратися під розмір ноги. Вона не повинна здавлювати стопу чи навпаки, бути надто вільною. Щоб не помилитись при покупці, рекомендуємо заздалегідь заміряти дитячу ніжку. Поставте малюка на картон або цупкий папір, обведіть контури стопи ручкою і виріжте. Обводьте стопи обох ніжок. Нормально, якщо шаблони трохи відрізняються за розміром: у кожної людини одна нога трохи більша за іншу. Більший із них і візьміть із собою в магазин. Від внутрішньої частини носка взуття до кінця великого пальця має залишатися відстань 0,5 см. Це допустимий запас у розмірі, комфортний для дитини. Якщо ви міряєте на дитину взуття із закритим носком (черевики, туфлі тощо), щоб перевірити, наскільки щільно сіло взуття, спробуйте просунути вказівний палець між задньою стінкою та п'ятою дитини. Якщо вам не вдається цього зробити або, навпаки, палець входить надто вільно, потрібно підібрати інший розмір. Якщо у взутті знімна устілка, можна дістати її з черевика, покласти на підлогу і поставити ногу дитини на устілку. У ході примірки обов'язково одягати обидва черевики. Дитина повинна бути схожою на них кілька хвилин. Під час руху стопа збільшується. Маля скаже, якщо йому стане незручно.

  1. ВИКЛАДАННЯ СВОДУ СТОПИ АБО СУПІНАТОР

Батькивважають, що все взуття має бути із супінатором. Але не всі розуміють, що таке супінатор. М'яка подушечка, розташована всередині взуття посередині внутрішнього краю, не є супінатором. Також не є супінаторами природні склепіння в устілках, які повторюють фізіологічний рельєф стопи. Правильно їх називати викладкою склепінь стопи. Супінатор – це пружна, досить тверда опуклість, яка виводить стопу в положення супінації і фіксує її в такому положенні. І потрібний він далеко не всім дітям. Діти до трьох років, у яких стопа тільки розвивається, не потрібне взуття з супінатором. Після трьох років, якщо немає сплощення склепіння стопи, плосковальгусної установки та інших патологічних змін можна купувати взуття з викладкою склепінь стопи.