Правильний розвиток стопи дитини у взутті та без взуття

Дата: 23.03.2014 Переглядів: 8252 Коментарі: 0

Правильне розвиток стопи дитини, у взутті чи без

Увага, яку приділяють батьки ногам своїх чад, особливо наочно демонструють двомісячні немовлята, що лежать у візку, в взуття для немовлятшикарних черевиках. Іноді дитина ще не ходить, а нею вже є дороге взуття у вигляді кросівок для спортсменів! Звичайно, тут є і бажання батьків похизуватися, адже дитячі черевики такі гарненькі, їх навіть виготовляють у сувенірному варіанті. Носіння взуття в цьому віці ніяк не сприяє правильному розвитку стопи. Однак, схоже, більшість батьків впевнені в тому, що у дітей виникнуть проблеми з ногами, якщо з народження вони не носитимуть правильного взуття.

Як відбувається формування склепінь стопи?

У немовляти склепіння стопи підтримують жирові подушки, які знаходяться на місці майбутніх склепінь стопи, тому зовні стопа дитини завжди виглядає плоскою. Але з часом цю функцію, підтримки склепінь, візьмуть на себе зв'язки, сухожилля, суглоби, що формуються. Розвиненість цих анатомічних утворень забезпечує фізіологічне формування суглобів та склепінь стопи та повноцінне виконання нею своїх функцій. До трьох-чотирьох років життя у дитини відбувається зникнення жирових подушок в області склепінь і шпильки. формуються вигини стопи. Багатьма дослідниками було встановлено, що у жителів міст, які регулярно носили взуття, плоскостопість зустрічається втричі частіше, ніж у тих, хто провів дитинство в селі, і мав можливість ходити босоніж. Отже, стопа краще формується в природних і первісних умов. На правильне формування стопи впливає кількість навантаження на неї, чим менше рухової активності у дитини, тим більш ймовірний розвиток у нього плоскостопості. Коли дитина починає ходити, відбувається активний розвиток ступнів дитини. Тому, якщо дитина багато бігає, ходить босоніж різними поверхнями, травою, піску, камінчиками, лазити по деревах (хватальні рухи в ногах дуже важливі), то стопа буде більш пристосована, розвинена для виконання своїх функцій.  Відбувається стимуляція поверхні стопи, м'язи напружуються та тренуються, зв'язки зміцнюються під впливом різних навантажень. Таким чином формуються суглоби та склепіння стопи.

Як тренувати ступні в сучасних "квартирних" умовах?

Через урбанізації, прогулянки босоніж, стають рідкістю і все частіше дітей взують у взуття і навіть у домашніх умовах. У випадках, коли без взуття не обійтися дитині до 3 років немає необхідності (без спеціального призначення лікаря) одягати взуття з "супінаторами", які частіше дітям заважають і завдають незручності, високий задник однозначно не потрібен, якщо немає грубих порушень гомілковостопного суглоба. Досить невисокий помірно жорсткий задник і так званий стабілізатор п'яти, все інше має відповідати ознакам якісного дитячого взуття. Але найголовніше, що б у період формування стопи батьки при зручному випадку і якомога частіше дозволяли дитині ходити по піску, траві, камінчикам та іншим нерівностям босоніж.  Будинки подібні поверхні можна відтворити різними способами. Шведська стінка, точніше спортивні вправи на ній допомагають тренувати ступні дитині, спеціальні килимки з нерівностями, масажери-качалки для стоп, а також спеціальні вправи для тренування м'язів стопи та гомілки. Саме з першими кроками починається правильний розвиток стопи, а не з моменту одягання на дитину "правильного" взуття. Такі нескладні заходи дозволять уникнути плоскостопості у вашої дитини.

Коментарі

Будьте першим, хто залишить тут коментар!

Написати коментар