Лікувальне взуття для дітей

Дата: 06.01.2019 Переглядів: 1488 Коментарі: 0

Лікувальне взуття для дітей

Багато дослідників наголошують на важливості функції стопи для хребта. Якщо роботу стоп порушено через розвиток плоскостопості або різних видів деформацій суглобів стопи, то в перспективі у таких людей розвиваються патологічні зміни в колінних, кульшових суглобах або хребті. Стан склепінь стопи в дітей віком надає значний вплив в розвитку суглобів ніг і хребта. "Погана" біомеханіка в стопі через, наприклад, вальгусне відхилення п'яткової кістки, може бути причиною болю в попереку у дитини. Одним із видів ортопедичної корекції (лікування) патологічних змін у стопі є дитяче ортопедичне взуття (лікувальне взуття).

Види лікувального взуття для дітей

Лікувальне ортопедичне взуття для дітей застосовується при таких патологіях як: плосковальгусна деформація стопи, вальгусна деформація кістки п'яти, приведення переднього відділу стопи, клишоногість, патологія гомілковостопного суглоба. Відповідно і ортопедичне взуття, яке використовується при тій чи іншій патології стопи, матиме свої відмітні ознаки. Лікувальне взуття для дітей для корекції сплощення поздовжнього склепіння стопи (плоскостопія) без деформації суглобів стопи. У таких випадках немає необхідності використовувати взуття з високим твердим задником або берцями. Достатньо використовувати взуття з низьким задником, стійкою стабільною підошвою, яка не гнеться в усіх напрямках і з елементами, що коригують, наприклад, з викладкою поздовжнього склепіння. У дітей практично не буває "розпластаності" поперечного склепіння, тому коригуючі пелоти у них не використовуються. При плоскостопості, що поєднується з вальгусним відхиленням кістки п'яти, необхідний і жорсткий задник у взутті і місце для п'яти, і супінатор під відділ п'яти стопи для виведення (супінації) п'яти в природне положення і утримання п'яти в анатомічно правильному положенні. Антивальгусне взуття. Більш складний вид антивальгусного взуття використовується при   вальгусної деформації гомілковостопного суглоба, при цьому вже необхідний високий жорсткий задник і жорсткі берці, спеціальні ортези для стопи із супінацією по всій довжині стопи. Для успішного виконання взуттям своєї функції потрібна стабілізуюча підошва. Окремо варто відзначити антиварусне взуття, яке має особливу форму і колодки та підошви, що сприяє виведенню стопи у фізіологічне становище при клишоного і патологічному приведенні переднього відділу стопи у дітей. Також є спеціальне взуття, яке використовується в брейсах для лікування вродженого клишоносія за методикою Понсеті.

Лікувальне взуття для дітей Ortofoot (Ортофут)

Компанія Ортофут створила лінійку моделей лікувального взуття для дітей, кожна з яких використовується при певних патологіях стопи, наприклад, антиварусні босоніжки AntivarusBaby 102 TeddyBear або туфлі AntivarusBaby 302 TeddyBear. Антиварусні сандалі та антиварусні туфлі Ортофут виготовляються за спеціальною колодкою Ortofoot, шкарпетка якої відхилена назовні на 11°. Сандалії ортопедичні антивальгусні Ortofoot OrtoClassic 125 Jeans використовуються при вираженій плосковальгусній деформації стопи. Босоніжки Ortofoot OrtoClassic 125 Jeans мають високий жорсткий задник, жорстку вставку в бічній внутрішній стінці взуття в області поздовжнього склепіння, супінатор по всій довжині стопи, спеціальний каблук. Компанія Ортофут створила ортопедичні кросівки для активних дітей, лінія BabyCross - для найменших, кроси OrtoCrossPremium мають стабільну підошву та систему фіксації BOA Fit system для швидкої та розумної фіксації ортопедичних кросівок на нозі. Лінійка OrtoActivePremium з підошвою, яка має бічну стабілізацію поздовжніх склепінь стопи.