Плоскостопість у дітей

Дата: 28.02.2012 Переглядів: 2258 Коментарі: 0

Фізичний розвиток дитини, безперечно, турбує батьків анітрохи не менше, ніж інтелектуальний та психічний. Батьки дитини раз у раз турбуються, чи не час малюкові перевертатися, вставати в ліжечку, повзати, робити перші кроки... Помітивши у дитини ознаки порушення у фізичному розвитку або відставання в моториці, батьки починають замислюються, чи все тут гаразд? І мимоволі порівнюють його коїться з іншими дітьми. Проте будь-які порівняння дитини з іншими дітьми недоречні. Якщо сусідська дитина пішла раніше, це не означає, що вона більш тямуща і розвинена.

 Тимчасові рамки формування навичок вставання, ходьби досить широкі, і будь-які відхилення рідко мають відношення до інтелектуальної обдарованості або до природних фізичних здібностей. І вже, звичайно, немає сенсу порівняння фізіологічних особливостей дітей.

Які особливості розвитку стопи у дітей?

Щодо фізіології розвитку стопи, варто відзначити, що й стопа у кожної дитини розвивається індивідуально, але є ряд загальних особливостей. На перший погляд, стопа дитини це та ж стопа дорослої, тільки в зменшеному вигляді. Однак при детальнішому розгляді з'ясовується, що це не так.

Стопа дитини плоска, але це не означає, що всі діти плоскостопі. З народження у дитини склепіння стопи заповнені підшкірним жиром, тому зовні стопа дитини завжди виглядає плоскою. у дитини плоска стопа

Правильне формування стопи починається разом із першими кроками немовляти. І вже до трьох-чотирьох років кістки, м'язи і сам зовнішній вигляд набувають обрисів дорослої стопи.  Тому найчастіше занепокоєння батьків з приводу зовні плоскої стопи у дитини до 3-4х років не мають під собою підстав. Проте якщо, все ж таки, сумніви залишаються, то найліпше відвідати вашого дитячого ортопеда-травматолога.