Що таке ортопедичне взуття для дітей?

Дата: 01.06.2019 Переглядів: 5000 Коментарі: 0

Що таке ортопедичне взуття для дітей і навіщо воно потрібне?

Стопа дитини з моменту вставання її на ноги та початку ходьби зазнає великих навантажень (при середній вазі до віку 1 року близько 10 кг вся опора здійснюється на 2 стопи, що становить 4% поверхні тіла). При правильному ритмі життя дитини ці навантаження тренують м'язи склепіння стопи і формують склепіння стопи, що надалі і визначає основні її функції. амортизуючу та опорну.

У наш час, на жаль, дитина дуже рідко бігає босоніж, а тим більше по нерівностях, піску, землі, все більше пересувається паркетом і одягненим у взуття. Тому на сучасному етапі вплив взуття на розвиток стопи та ніг дитини відіграє важливу роль.

Стопа дитини

У нормі стопа нагадує арку з опорою на частину п'яти і головки плюсневых кісток. Тобто. вага тіла рівномірно розподіляється на передню частину стопи (область плюснефалангових суглобів) та задню частину стопи (п'яткову область). Завдяки  амортизуючою будовою стопи, ударні навантаження при ходьбі та бігу максимально поглинаються на рівні стопи і не передається на гомілковостопний та колінний суглоби. У середньому склепіння стопи формуються в дітей віком до 4-5 років, коли зникає жирова подушка (шар який виконував роль склепіння стопи). Однак формування стопи продовжується до того віку, коли   зникають зони росту кістки і хрящова та кісткова тканини займають своє остаточне положення. Цей процес закінчується до 18-20 років.

Що таке ортопедичне взуття?

Ортопедичні дитячі черевики для дівчаток

Коли потрібно носити ортопедичне взуття?

Виходячи з вищесказаного, ортопедичне взуття необхідне, коли є патологія або деформація суглобів стопи. Ідеально, коли є рекомендація дитячого ортопеда чи терапевта. І батьки повинні розуміти, що без поради лікаря складне ортопедичне взуття вибирати самостійно. не рекомендується.
З метою виправлення патології стопи взуття носиться в активний час доби і на вулиці, і в домашніх умовах. Зазвичай купується взуття для вулиці та дитяче ортопедичне взуття, наприклад, босоніжки для носіння в приміщенні як змінне взуття в дитячий садок чи школу, чи будинки. Деякі ознаки, які дають підстави звернутися до ортопеда або педіатра з підозрою на патологію стоп:

  • плоска стопа у дитини старше 4 – 5 років,
  • коли шкарпетки однієї або обох стоп у дитини під час ходьби дивляться усередину,
  • коли носок на одній або обох зі стоп надто розгорнутий назовні,
  • коли дитина кульгає на одну ногу,
  • скаржиться на болі в одній з ніг або в обох ногах.

Але часто батьки хочуть не допустити розвитку плоскостопості у дитини і самі приймають рішення про носіння ортопедичного взуття. Хотілося б ще раз наголосити, що носіння ортопедичного взуття не є профілактичним методом, воно необхідне тоді, коли вже є патологія стопи!

Пов'язані статті