Лікувальна гімнастика при плоскостопості у дітей дошкільного віку

Дата: 30.11.2017 Переглядів: 3683 Коментарі: 0

Лікувальна гімнастика при плоскостопості у дітей дошкільного віку. Якщо ви помітили у своєї дитини прояви плоскостопості, необов'язково відразу бігти в магазин за ортопедичним взуттям, як за єдиними дієвими ліками. З незначним просіданням склепіння і початковим ступенем плоскостопості в молодшому дошкільному віці цілком можуть впоратися такі заходи, як носіння правильного якісного взуття, ходьба босоніж по нерівних поверхнях і лікувальна гімнастика, спрямована на правильний розвиток стопи. Загалом, проганяємо свою лінь і починаємо займатися зі своєю дитиною фізкультурою.

ЛФК

Сподіваємось, вашим діткам  буде не нудно:) Вправи виконувати по два-три рази.

 1. Ковзанка. Дитина катає туди-сюди м'яч, качалку або пляшку спочатку однією ногою, а потім іншою.
 2. Розбійник. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги. П'яти щільно притиснуті до підлоги і не відриваються від нього. Пальцями то однієї, то іншої ноги він намагається підтягнути під стопу розкладену на підлозі тканину, на якій лежить вантаж, наприклад камінь.
 3. Маляр. Дитина сидить на підлозі, витягнувши ноги. Великим пальцем ноги він гладить іншу ногу від великого пальця до коліна. Виконується то однією, то іншою ногою поперемінно.
 4. Складальник. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги. Пальцями то однієї, то іншої ноги він збирає розкладені на підлозі предмети (іграшки, олівці, камінці тощо), складаючи їх у купки.
 5. Художник. Дитина, сидячи на стільці, олівцем, затиснутим у пальцях однієї ноги, малює різні фігури на листку ватману, притримуючи його іншою ногою.
 6. Гусениця. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги. П'яти притиснуті до підлоги. Згинаючи пальці ніг, він підтягує п'яти вперед до пальців, потім розпрямляє їх і повторює рухи доти, доки ноги не розігнуться і пальці не перестануть торкатися підлоги. Виконується обома ногами одночасно.
 7. Кораблик. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги і притиснувши їх підошвами один до одного. Він намагається розвести коліна в сторони, наскільки це можливо.
 8. Серп. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги. Поставивши п'яти на підлогу на відстані 20 см один від одного, він спершу зближує зігнуті пальці ніг, а потім розводить їх убік. П'ятки залишаються на місці.
 9. Млин. Дитина сидить на підлозі, витягнувши ноги. Не торкаючись п'ятами підлоги, він описує витягнутими ступнями обох ніг кола праворуч наліво та зліва направо.
 10. Вікно. Дитина, стоячи зводить і розводить випрямлені ноги. Стопи при цьому не відриваються від підлоги.
 11. Барабанник. Дитина сидить на підлозі, зігнувши ноги. Не торкаючись п'ятами підлоги, він постукує по підлозі пальцями, поступово витягаючи ноги.
 12. Ходіння на п'ятах. Дитина ходить на п'ятах, не торкаючись підлоги пальцями ніг.

ЗДОРОВ'Я ВАМ І ВАШИМ ДІТКАМ!!!

 =